Našli jste chybu? Napište nám
Klíčové studie jejichž data byly podkladem pro naši komparativní analýzu zahrnují:
EB 2015 – Special Eurobarometer 437 “Discrimination in the EU in 2015”
PEW 2017 – PewResearchCentre Religious Belief and National Belonging in Central and Eastern Europe
ILGA 2016 – International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association: and the Political: Attitudes to LGBTI People Around the World (Geneva; ILGA, October 2016)
IPSOS 2013 – IPSOS, Same-Sex Marriage Citizens in 16 Countries Assess Their Views on Same-Sex Marriage for a Total Global Perspective, 2013
NDI 2015 – National Democratic Institute Public Opinion Poll in the Balkans on LGBTI Communities (implemented by IPSOS)
Data pro některé státy byla dostupná pouze ze specifických zdrojů:
Ve 37 tisícovém Lichtenštejnsku byl k dispozici pouze nevědecký průzkum veřejného mínění spuštěný lichtenštejnským deníkem Vaterland na 1159 online čtenářích v roce 2017. Liberální Island se touto otázkou již několik let nezabývá, a proto jsme zobrazili data z poslední dostupné statistiky pořízené výzkumnou organizací Gallup v roce 2004, data jsou sice již nepřístupná online, avšak jsou citovaná v přehledné švédské publikaci Jennie Westlund: „Regnbågsfamiljers ställning i Norden. Politik, rättigheter och villkor“ (Duhové rodiny v severských zemích. Politika, práva a podmínky) z roku 2009. Ve Švýcarsku bylo rovněž obtížné získat mezinárodně srovnatelná data, a proto jsme čerpali z aktuální studie místní LGBT organizace Pink Cross z roku 2016, data ze Švýcarska mají proto omezenější srovnatelnost. Data z Turecka pak byla založena na mezinárodní studii IPSOS z roku 2015.