Scroll to top
© 2022, Queer geography, z.s.
en cs

Ve čtvrtek 12. září 2019 v Praze na Malostranském náměstí proběhla plánovaná demonstrace, jejímž hlavním cílem bylo vyzvat Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky k dokončení rozpravy hlasování o novele občanského zákoníku, který by nově umožnil vstupovat do manželství i párům stejného pohlaví.

Při demonstraci vystoupila celá řada osobností z Česka a pozvání přijaly rovněž osobnosti, které se o prosazení rovnosti manželství zastaly v zahraničí. Mezi nimi Boris Dittrich, nizozemský senátor za stranu D66. Nick Herbert poslanec za Konzervativní stranu z Velké Británie. Zach Wahls americký senátor za stát Iowa a Evan Wolfson vůdčí představitel iniciativy Freedom to Marry, která se ve Spojených státech zastala o prosazení rovnosti manželství. Náš videozáznam proslovů zahraničních hostů naleznete zde.

Právně je možné současnou situaci narovnat změnou tří slov v občanském zákoníku. Věřím, že poslanci a poslankyně v brzké době rozhodnou a napomohou aby se Česko stalo 30. státem světa a první post-komunistickou zemí, která manželství pro všechny zavede.

Aktuálně již 29 států světa (naposledy Ekvádor) institut manželství zrovnoprávnilo, jak pro osoby rozdílného pohlaví, tak pro osoby pohlaví stejného.

 

Queer Geography, jako člen koalice stojící za iniciativou Jsme Fér zavedení rovného manželství, podporuje a doporučuje poslankyním a poslancům Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky dokončit rozpravu a hlasovat o příslušné novelizaci občanského zákoníku co nejdříve.

Více informací o proběhlé demonstraci naleznete na hlavních stránkách iniciativy Jsme Fér. Zde je odkaz na naší fotogalerii a také videozáznam proslovů zahraničních hostů.
Pokud vás zajímá porovnání s celým světem, pak přejděte na naší interaktivní mapu světa.
Máte-li zájem dozvědět se více o veřejném mínění v otázce manželství párů stejného pohlaví, pak přejděte zde.
Máte-li zájem o detailní analýzu veřejného mínění v Česku, pak přejděte sem.

 

Related posts