Scroll to top
© 2022, Queer geography, z.s.
en cs

Tento rok v srpnu proběhne již druhý ročník queer festivalu, který si říká Pilsen Pride a dle organizátorů bude tentokrát plný workshopů, přednášek a filmů s queer a jinou tématikou. Festival proběhne ve dnech od 23. do 26. srpna. V programu budou zahrnuty přednášky, workshopy, filmy a zajímavé diskuse, které budou otevírat sociálně závažná témata týkající se života nejen LGBTQ+ komunity. V rámci programu bude mimo jiné představena činnost organizací, jejichž ústředním zájmem je rovnoprávnost všech lidí, a to bez ohledu na jejich sexuální orientaci nebo trans či jinou identitu.

Do festivalu se zapojíme i my v Queer Geography a připravíme pro Vás přednášku na téma LGBTQ psychologie a duševního zdraví.

Festival bude letos, podobně jako loni, završen duhovým průvodem.

Dle organizátorů festivalu bude cílem Pilsen Pride:

Ukázat čeho LGBTQ+ komunita v minulosti dosáhla. Festival je oslavou zažitého a přežitého, ale také upomínkou, že stále žijeme ve světě, který nenese stejná práva pro všechny. Pilsen Pride festival usiluje o „vytažení“ závažných sociálních témat týkající se LGBTQ+ komunity mimo hlavní město, čímž se snaží narušit zažité stereotypy občanů konzervativnějších měst

(Tisková zpráva, Plzeň 25. červen)

Více informací naleznete na facebookových stránkách organizátorů. Pokud se chcete podívat na naší zprávu o konání loňského ročníku, pak přejděte sem.

Related posts