Scroll to top
© 2022, Queer geography, z.s.
en cs

Tchajwanský ústavní soud rozhodl, že páry stejného pohlaví mají mít právo legálně uzavírat manželství, čímž se tato země, stává první asijskou zemí, která otevřela cestu rovnosti manželství.

Soud uvedl, že současné  zákony o manželství „porušují jak lidskou svobodu uzavírat manželství, tak i právo lidí na rovnost“ a stanovil lhůtu dvou let pro přijetí patřičných legislativních změn, které manželství stejného pohlaví v zemi umožní.

Pokud nebudou během uvedených dvou let příslušné zákony pozměněny nebo přijaty, budou moci dvě osoby stejného pohlaví, které mají v úmyslu vstoupit do zmíněného svazku, do manželství vstoupit“ uvedl soud citovaný v deníku The Independent.

Vládnoucí Demokratická progresivní strana, která v loňském roce jasně zvítězila v místních volbách, tuto změnu podporuje. Tchaj-wan tak v regionu potvrzuje svou reputaci majáku liberalismu.

Soud rovněž uvedl, že „sexuální orientace je nezměnitelnou charakteristikou, která odolává změnám.“ a uvedl, že „svoboda manželství poskytnutá dvěma osobám stejného pohlaví dále po svém uzákonění bude, společně s manželstvím opačného pohlaví, představovat kolektivní základ pro stabilní společnost.“

Related posts